Hakkımızda

Mavi Elma Yazılım, olmak bizim için ciddi bir sorumluluk ve başarının adıdır. Şahıs firması olarak başlayan işimizde istikrarlı çalışmalarımız,  satış sonrası eğitim, hizmet ve destek politikasıyla referanslarımızın artması haklı gurur kaynağımız olmuştur. 

Beslenme Bilgi Sistemi Programı BeBiS’in Öğrenci versiyonu, Tam versiyon ve Online BeBiS’in yanı sıra Hemşirelerimiz için Nigthingale Notları Omaha Sistem Programının satışını yapmaktadır.

Neden Mavi Elma diye hep sorulur bize; Bilişimin ve barışın renkleridir MAVİ Elma ise genellikle Beslenme uzmanı Diyetisyenlerin kullandığı bir simge olduğu gibi aynı zamanda Adem ile Havvayı, bilgiyi, sağlığı, iki ayrı unsurun bir bütünlüğünü, gıda alanının varlığını ve tamamlayıcı unsur olmayı da ifade eder ELMA. Bu nedenledir ki adımız: MAVİ ELMA YAZILIM

Sistem kölesi olmaktan uzak, relaks ve özgür ruhla çalışma anlayışımız, bizleri daha birçok ilklere imza atmaya inandırırken; bu anlayış çerçevesinde tutkuyla bağlı olduğumuz işimizi aşkla yapıp, Pazartesi sendromu yaşayanlardan değil, istekli ve sorumluluklarla dolu çalışmaktayız. Bu başarının ve gelişimin arkasında onlarca yıldır aynı kadroyla beraber çalışmamız, bilgi birikimimiz ve güvene dayalı iş ilişkilerimiz yer almaktadır. Sektördeki tecrübemizden hareket ederek insana ve çevreye duyduğumuz saygıyla dünü, bugünü ve yarını geleceği göz önünde bulundurup, ileriyi görebilme çabasıyla hareket ediyoruz. 

Mavi Elma Grup olma yolunda ilerlerken Yazılım, E-Mağaza (vücut analiz cihazlarıboy ölçerlerreplikalarkitapvücut sıkılaştırıcı cihazlar vb ürünler) Diyetisyenlerimiz için iş bulma veya işlerini kurma yolunda destek olabilmek için organize ettiğimiz Diyetisyen Kariyer Zirvesi ile hizmet ağımızı geliştirip büyütmekteyiz.

 

BİZ NE YAPIYORUZ ?

Sağlık, Gıda, Spor ve Beslenme ile ilgili alanları içeren yazılım hizmeti vermekteyiz. Başlıca ürünümüz olan BeBiS (Beslenme Bilgi Sistemi)  ile çalışmaktayız. Ayrıca Hemşirelere ilişkin olan; Omaha Sistem Nightingale Notları  adlı yazılımımızla da hizmet etmekteyiz.

BeBiS (Beslenme Bilgi Sistemi) Programı adlı yazılımımızın satışını yapmaktayız. BeBiS Programımız; Profesyonel, Öğrenci ve Online olmak üzere üç değişik versiyonumuz bulunmaktadır. Ürünümüz; beslenme uzmanlarının, yolu besinler ve yemekler üzerinde profesyonel, bilimsel, sistematik iş düzeninden geçenlerin sahiplendiği yazılım programıdır.

Omaha Sistem Nightingale Notları  Hemşirelere ilişkin olarak hazırlanan programın Halk Sağlığı araştırma çalışmaları başta olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılmaktadır

MÜŞTERİ HEDEF KİTLEMİZ

Akademisyenler, Diyetisyenler, Beslenme Uzmanları, Nefroloji Hekimleri, Kardiyoloji Hekimleri, Onkoloji Hekimleri, Dahiliye Hekimleri, Endokrinoloji Hekimleri, Gastroenteroloji Hekimleri, Beslenme Hemşireleri, Diyabet Hemşireleri, Beslenme üzerine Yüksek Lisans veya Doktora yapanlar, Antrenörler, Yemek Üreticileri, Gıda Üreticileri, Gıda Mühendisleri, Gıda Teknikerleri, Şefler, Fitoterapi Uzmanları ve Sağlıklı Beslenme Üzerine Kendini Geliştirmek İsteyen Herkes Kullanabilir.

BİLİMSEL BOYUT
BeBiS için: 20.000 Aşkın besinin bilimsel veri bankasından ve 130'dan fazla besin öğesi değerlerinden oluşmaktadır. Verilerin içeriği Dünya sağlık örgütü, ve Ülkemizdeki Akademisyenlerce bilimsel veri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca Enteral ürünleri olan firmalar, Mama firmaları ve çeşitli rahatsızlıklara (çölyak diyabet vb) göre üretilen firma ürünlerinin de besin değerleri bulunmaktadır. Besin Öğelerinde ise hem hepsini hem de mineraller, vitaminler, amino asitler, yağlar, antioksidan, glisemik indeks vb şekilde gruplandırarak da besin değerlerine ulaşılabilir.

Omaha Sistemi için: Amerikada Nightingale nothes’den telifleri karşılığında Türkiye'ye göre Türkçeleştirerek, İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinin değerli Akademisyenlerinin katkısı ve kontrolünde oluşturulmuştur.

 

Beslenme Bilgi Sistemi (BeBiS)

Hizmete başladığımız günden beri hizmet kitlemiz olan Diyetisyenler, Akademisyenler Gıda Mühendisleri ve konuya ilişkin bölümlerde okuyan öğrencilerin çalışmalarında önemli bir yardımcı olma sorumluluğunu üstlendik. Sürekli gelişmekte olan BeBiS'in amacı yeni ürün bilgilerini veri bankasına girip aynı zamanda modüllerde gelişimini gözetmek olmuştur.

Bir çok özelliği bir arada tutan BeBiS, çalışmalarınızda sizlerin en önemli asistanınız haline gelmektedir.

BeBiS 8.2  Hizmetinizde 

BeBiS 8 versiyonundaki en önemli değişiklik, besin veri bankasındaki besin gruplarının Türkiye’ye daha uygun hale getirilmesidir. Bu değişim Sağlık Bakanlığı ve değerli akademisyenlerimizin iş birliği ile geliştirilmiştir ve TBSA2017'de (Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması) tarafından uygulanmaktadır. Analiz aşamasında Türkiye'deki önemli besin gruplarını ve besinleri birbirinden ayırt edebilmek için önemli bir unsur olmuştur.

 

Mavi Elma Yazılım
DAP Yapı Adam Kule D.251 Cevizli Mah. Kırıkkale Sk. No:9 Kartal İSTANBUL
0850 303 60 10

bilgi@mavielmayazilim.com
www.mavielmayazilim.com ©
X